0553 132 5 444 uzaktanbasari@gmail.com

Mesafeli Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 

1. Taraflar

Satıcı


Adı: Uzaktan Eğitim Nihat Düz

Adresi: İskender Mahallesi 122. Cadde no:5/2  Merkez/ISPARTA
Telefon: +90 5531325444
E-Posta:  

Alıcı


Adı/Soyadı/Ünvanı:  

Adresi :

Telefon:

E-Posta:

2. Konu


İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait www.uzaktanbasari.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış ücreti belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. ALICI, SATICI'nın isim, ünvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri, satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı, ödeme sekli, ve masrafları vs. satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı, şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık, anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde satıcı tarafından bilgilendirildiğini, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal sipariş verdiğini işbu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder. www.uzaktanbasari.com sitesinde yer alan ön bilgilendirme, site kullanım sözleşmesi ve alıcı tarafından verilen sipariş üzerine düzenlenen fatura; işbu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

3. Sözleşme Konusu Ürün / Ödeme Bilgileri


Elektronik ortamda alınan hizmet/hizmetlerin ve ürün/ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, özellikleri, marka/modeli, satış bedeli, ödeme şekli, fatura bilgileri aşağıda belirtildiği gibidir. Fatura edilecek kişi ile sözleşmeyi yapan kişi aynı olmak zorundadır. Aşağıda yer alan bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır. Bu bilgilerin doğru olmadığı veya noksan olduğu durumlardan doğacak zararları tamamıyla karşılamayı ve ayrıca bu durumdan oluşabilecek her türlü sorumluluğu ALICI kabul eder. ALICI’nın vermiş olduğu bilgiler gerçekle örtüşmediğinde, SATICI siparişi durdurma hakkını saklı tutar. SATICI siparişte sorun tespit ettiği durumlarda ALICI’nın vermiş olduğu telefon, e-posta ve posta adreslerinden ALICI’ya ulaşamadığı takdirde siparişin yürürlüğe koyulmasını 15 (onbeş) gün süreyle dondurur. ALICI’nın bu süre zarfında SATICI ile konuyla ilgili olarak iletişime geçmesi beklenir. Bu süre içerisinde ALICI’dan herhangi bir cevap alınamazsa SATICI, her iki tarafın da zarar görmemesi için siparişi iptal eder.

Alınan Ürün /Ürünler


Adı , Kodu:

Toplam Satış Bedeli:

Ödeme Şekli:

Telefon numarası:  

Fatura Edilecek Kişi

Fatura Adresi:  

TC Kimlik Numarası:  

4. Sözleşme Tarihi ve Mücbir Nedenler


Sözleşme tarihi, ALICI tarafından siparişin SATICI tarafından onaylanıp verildiği tarih olan ………….tarihidir. Sözleşmenin imzalandığı tarihte mevcut olmayan veya öngörülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini olanaksızlaştıran durumlar, mücbir sebep (Doğal afet, savaş, terör, ayaklanma, değişen mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli ölçüde arıza vb.) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep durumu 30 (otuz) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğmuş olacaktır.

5. Satıcının Hak ve Yükümlülükleri5.1. SATICI, 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri uyarınca sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir haller dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

5.2. 18 (onsekiz) yaşından küçük kişiler www.uzaktanbasari.com’dan alışveriş yapamaz.

5.3. Sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından www.uzaktanbasari.com sorumlu değildir. Buna istinaden SATICI, internet sitesindeki sistemden, dizayndan veya yasadışı yollarla internet sitesine yapılabilecek müdahaleler sebebiyle ortaya çıkabilecek tanıtım, fiyat hatalarından sorumlu değildir. Sistem hatalarına dayalı olarak ALICI SATICI'dan hak iddiasında bulunamaz.

5.4. www.uzaktanbasari.com den kredi kartı (Visa, MasterCard , vs.) ya da banka havalesi ve/veya EFT ile alışveriş yapılabilir. Sipariş tarihinden itibaren bir hafta içinde ALICI tarafından havalesi (EFT'si) yapılmadığında SATICI siparişi iptal etme hakkını saklı tutar. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFT’nin) banka hesaplarına ulaştığı belirlenen andır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi müşteri hizmetleri ile görüşülmeden gerçekleştirilen ödeme yöntemleri kabul edilmez.

6. Alıcının Hak ve Yükümlülükleri6.1. ALICI, sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir sebepler dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

6.2. ALICI, sipariş vermekle birlikte işbu sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayıldığını ve sözleşmede belirtilen ödeme şekline uygun ödemeyi yapacağını kabul ve taahhüt eder.

6.3. ALICI, www.uzaktanbasari.com internet sitesinden satıcının isim, ünvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri, satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı, ödeme sekli, teslimat koşulları ve masrafları vs. satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı, şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık, anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde bilgi sahibi olduğunu bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini kabul ve beyan eder.

6.4. Bir önceki maddeye bağlı olarak ALICI, ürün sipariş ve ödeme koşullarının, hizmet ve/veya ürün kullanım talimatlarının, olası durumlara karşı alınan tedbirlerin ve yapılan uyarıların olduğu www.uzaktanbasari.com sipariş/ödeme/kullanım prosedürü bilgilerini okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

6.5. ALICI, aldığı ürünü iade etmek istemesi durumunda ne surette olursa olsun ürüne ve ambalajına zarar vermemeyi, iade anında fatura aslını ve irsaliyesini iade etmeyi kabul ve taahhüt eder.

6.6. ALICI, www.uzaktanbasari.com 'a yüklediği tüm materyallerin fikri ve sinai haklarından ve içeriğinden sorumlu olduğunu kabul etmiş sayılır. SATICI, bu hususta herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

7. Sipariş/Ödeme Prosedürü

 

Sipariş:

Alışveriş sepetine eklenen ürünlerin KDV dahil TL tutarı (Taksitli işlemlerde toplam taksit tutarları) ALICI tarafından onaylandıktan sonra, işleme alınır. Süreçteki herhangi bir aksama durumu ya da kredi kartı ile ilgili ortaya çıkabilecek problemler ALICI'ya sözleşmede belirttiği telefon/faks/e-mail yollarından biri veya bir kaçı kullanılmak sureti ile bildirilir. Gerekirse alıcıdan bankası ile görüşmesi istenebilir.

Ödeme:
Havale ile ödemede ALICI kendisine en uygun bankayı seçip havalesini yapabilir. Eğer havale ve/veya EFT yapılmışsa hesaba geçme tarihi dikkate alınacaktır. Havale ve/veya EFT yaparken “Gönderen Bilgileri”nin Fatura Bilgileri ile aynı olması ve sipariş numarasının yazılması gereklidir.

8. Ürün İade ve Cayma Hakkına İlişkin Prosedürü


Ürün İade:
www.uzaktanbasari.com üzerinden satılan hizmetler ve/veya ürünler; ALICI'nın satın aldığı zamandan itibaren 15 gün içerisinde iade etme hakkı mevcuttur. SATICI, ALICI'nın satın aldığı hizmeti kullandığı süreyi göz önüne alarak iade bedelinde kesinti yapma hakkına sahiptir.

9. Diğer Hükümler


1. Bu sözleşme kapsamında satılan hizmet ve/ya ürün, ALICI'nın eğitiminde ve girdiği / gireceği sınavlarda yeterli başarı elde edemeyebilir, işbu zarardan Uzaktan Başrı sorumluluk kabul etmez.
2. Eğer müşterinin siteye yüklediği resim, ve/veya yazdığı metin;
a. Genel ahlak kurallarına aykırı ise,
b. İçeriğinde bölücülük veya toplumun din, dil, ırk, mezhep veya diğer sebeplerden dolayı farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer kesimler aleyhine kamunun güvenliği için tehlikeli tarzda kin ve düşmanlığa alenen teşvik/tahrik edici ve/veya halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılayan görsellik veya yazı var ise,
Uzaktan Başarı ilgili resmi baskı yapmama ve müşteriye bu hizmeti ve/veya ürünü teslim etmeme hakkına sahiptir. İlgili satın alma ile ilgili bütün masraflar müşteriyi durumdan haberdar ettikten sonra müşteriye iade edilecektir.

10. Gizlilik


ALICI tarafından işbu sözleşmede belirtilen bilgiler ile ödeme yapmak amacı ile SATICI'ya bildirdiği bilgiler satıcı tarafından 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır. SATICI bu bilgileri sadece idari/yasal zorunluluğun mevcudiyeti çerçevesinde açıklayabilecektir. Araştırma ehliyeti belgelenmiş her türlü adli soruşturma dahilinde SATICI kendisinden istenen bilgiyi elinde bulunduruyorsa ilgili makama sağlayabilir. Kredi kartı bilgileri tarafımızca kesinlikle saklanmaz, Kredi kartı bilgileri sadece tahsilat işlemi sırasında ilgili bankalara güvenli bir şekilde iletilerek provizyon alınması için kullanılır ve provizyon sonrası sistemden silinir. ALICI'ya ait e-posta adresi, posta adresi ve telefon gibi bilgiler yalnızca SATICI tarafından standart ürün teslim ve bilgilendirme prosedürleri için kullanılır. Bazı dönemlerde kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon bilgileri ALICI'ya gönderilebilir.

11. Uyuşmazlık Durumunda Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri


İşbu sözleşmenin uygulanmasından kaynaklanan uyuşmazlık halinde, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca her yıl Aralık ayında ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile SATICI’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

TARİH: